Jury - KamerTon 2016 
strona główna
idea utwory nominowane wykonawcy jury gala 2015
gala 2016

Anita Lipnicka - Początkowo związana była z legendarną grupą Varius Manx, z którą nagrała dwie płyty: Emu i Elf. Oba albumy okazały się wielkim sukcesem komercyjnym i na trwałe wpisały się w poczet „klasyków” polskiej popkultury. W 1996 roku opuściła grupę i z powodzeniem kontynuowała karierę solową wydając kolejno trzy albumy pod własnym nazwiskiem (dwa z nich zostały nagrane w Anglii z udziałem tamtejszych muzyków sesyjnych).

W 2002 roku Anita całkowicie zawiesiła działalność solową i nawiązała współpracę z Johnem Porterem, Walijczykiem od ponad 20 lat mieszkającym w Warszawie, cieszącym się opinią kultowej postaci polskiej sceny niezależnej. Pomimo różnych doświadczeń i odrębnej artystycznej przeszłości okazało się, że bardzo wiele ich łączy. Pod wpływem muzycznego i osobistego zauroczenia, w maju 2002 r. rozpoczęli prace nad nowym, wspólnie realizowanym projektem - albumem "Nieprzyzwoite piosenki" (Indiecent Songs), który powstawał przez blisko rok w Londynie.

22 lutego 2008 roku Anita Lipnicka i John Porter wydali trzecią i zarazem ostatnią wspólną płytę zatytułowaną "Goodbye". Płyta uzyskała status złotej . Artyści zagrali wspólnie setki koncertów w kraju i za granicą, zawsze będąc ciepło i z uznaniem przyjmowani przez publiczność.

Po siedmiu latach wyłącznej współpracy z Johnem Porterem Anita Lipnicka wraca na scenę muzyczną z solowym anglojęzycznym projektem, który ma swoją premierę na rynku polskim 13 listopada 2009. „Zamysł był prosty - chciałam przy pomocy minimalnych środków wyrazu skonstruować prawdziwą bombę emocjonalną" - enigmatycznie wyznaje Artystka.

Leszek Biolik - Muzyk, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Występował z takimi zespołami jak "Republika", "Obywatel G.C", "DAAB", "Madame", "Wilki", koncertował z zespołem "Maanam". Nagrywa i produkuje wielokrotnie nagradzane albumy i utwory, m. innymi Marcina Rozynka czy Moniki Brodki. Zaczynał karierę muzyczną grając z Włodzimierzem Kiniorskim i Amadeuszem Majerczykiem w eksperymentalnej formacji "Pracownia Artystyczna PAFF". W 2012r wraz z R. Tyską założył Fundację "otwARTa scena", z którą produkuje sesje live wybitnych artystów polskiej sceny offowej. Laureat nagrody "Człowiek ze Złotym Uchem" na Festiwalu Producentów Muzycznych "SOUNDEDIT 2015".

fot. Marek Dusza
Andrzej Bart - prozaik, scenarzysta, autor filmów dokumentalnych. Uchodzi za jednego z najciekawszych polskich powieściopisarzy, choć nie szuka rozgłosu i unika medialnego szumu. Pod własnym nazwiskiem wydał książki: "Rien ne va plus" (1991), "Pociąg do podróży" (1999) oraz "Don Juan raz jeszcze" (2006, nominacja do Nagrody Literackiej Nike 2007). Pod pseudonimem Paul Scarron jr ukazał się metafizyczno-żartobliwy kryminał "Piąty jeździec Apokalipsy" (1999). Jego książki były tłumaczone na francuski, hebrajski, niemiecki, rosyjski, słoweński i węgierski.

W roku 2009 film "Rewers", do którego Andrzej Bart napisał scenariusz, zdobył główną nagrodę Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a następnie został polskim kandydatem do Nagrody Akademii Filmowej. Od tej pory "Rewers" otrzymał wiele nagród, m.in. nagrodę dla Nowego Reżysera na 36. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Seattle (2010) oraz Nagrodę za Najlepszy Debiut na 32. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie.

Konkurs Polskiej Piosenki Filmowej KamerTon 2016
Organizator: Stowarzyszenie Łódź Filmowa, ul. Piotrkowska 203/205, 90-451
kamerton@cinergiafestival.pl / www.kamer-ton.pl / www.facebook.com/KonkursKamerTon